Masažas po gimdymo

Gimus kūdikiui visas moters dėmesys nukrypsta į mažąjį žmogų ir jo poreikius, tačiau laimingam kūdikiui visų pirma yra reikalinga laiminga mama. Jei ką tik pagimdėte kūdikį, galbūt mažiausiai galvojate apie tai, kad galėtumėte skirti kelias valandas pasirūpinimui savimi, tačiau masažas po gimdymo gali būti būtent tai, ko jums reikia, kad padėtumėte sau atsistatyti po stipraus transformuojančio gimdymo proceso, geriau jaustis bei turėti daugiau jėgų rūpintis mažyliu. Masažas po gimdymo veikia ne tik fizinę, bet ir emocinę mamos būseną. Kūno puoselėjimas pogimdyminio masažo pagalba gali sumažinti po gimdymo jaučiamą fizinį diskomfortą ir padėti mamai jaustis atsipalaidavusiai ir rūpestingai šiuo intensyviu motinystės kelionės laikotarpiu.

Pogimdyminį masažą galima atlikti iškart po gimdymo, kai mama jaučiasi patogiai. Masažas ali būti naudingas tiek po gimdymo gimdymo takais, tiek po cezario pjūvio operacijos, kiekvienu atveju individualiai parenkant masažo stiprumą, gulėjimo padėtį masažo metu.

Masažo nauda mamai po gimdymo:

  • Skausmo malšinimas. Masažo terapija padeda atpalaiduoti įsitempusius raumenis ir sumažinti skausmą.
  • Streso mažinimas. Gimus kūdikiui moters gyvenime įvyksta daug pokyčių, kurie gali sukelti stresą. Tyrimai rodo, kad masažo terapija gali padėti padidinti dopamino ir serotonino (laimės hormonų) kiekį organizme ir sumažinti kortizolio (streso hormono) kiekį organizme, todėl tai puiki pagalba stresą patiriančioms naujoms mamoms.
  • Geresnis miegas. Dažną neseniai pagimdžiusių mamų miego trūkumą lemia ne tik naktimis dažnai prabundantis kūdikis, bet ir po gimdymo įvykę hormoniniai pakitimai, neleidžiantys nusiraminti ir pailsėti. Pogimdyminis masažas gali padėti atstatyti hormonų pusiausvyrą ir pagerinti miego kokybę.
  • Sumažėjęs patinimas. Pogimdyminis masažas gali padėti pagerinti kraujotaką, padėti limfos drenažui ir sumažinti kūno patinimą.
  • Emocinė gerovė. Nors masažas po gimdymo neišgydo pogimdyminės depresijos, jis gali padėti sureguliuoti hormonus, o tai turi įtakos nuotaikai. Nėštumo metu organizme susikaupęs estrogenų kiekis sumažėja, todėl gali pablogėti nuotaika, prasidėti staigūs emocijų svyravimai. Masažo padedant reguliuoti kortizolio kiekį ir didinant dopamino bei serotonino kiekį, galima sumažinti neigiamą šio didelio hormonų pokyčio poveikį.

Masažus po gimdymo atlieka profesionali masažuotoja, šokio-judesio terapeutė, 4 vaikų mama, daugiau nei 10 metų dirbanti su būsimomis ir neseniai pagimdžiusiomis mamomis.